kontrolować

Sprawdzać, kontrolować i rozliczać. Nowe PIT-y, zeznania, kontrole i wezwania. A na końcu ta MAchina Narodowej KOntroli (w skrócie MANKO) urodzi mysz. Koszty przewyższą zyski z takiej podwójnej, potrójnej i posiódmej kontroli. Podatki trzeba obniżać, tworzyć takie państwo jakie mają Niemcy lub Anglicy, a nie kombinować niczym carski stujkowy. Nie da się wszystkiego skontrolować i uregulować. O  http://przylacza.com.pl/  tym wiedzieli już starozytni Rzymianie, dając podbitym ludom maksymalną wolność gospodarczą. Czy w PiSie nikt nie dostrzega tych biurokratycznych absurdów? Za komuny już kpiono z tego, obiecywano likwidację nadmiernej biurokracji, aż przyszedł min. Wilczek i to towarzystwo biurowej adoracji rozpedził na cztery wiatry. Niestety przyszedł za późno.Cyryl jak cyryl, ale te metody. Brak spójnej polityki informacyjnej. Cholerna redundancja danych w internecie, a i tak większość o kant d.py potrzaść. Wiele wdrożeń jest robionych na ostatnią chwilę i chaotycznie.

Ceny konsumenckie w Stanach Zjednoczonych powiększyły się w styczniu o 0,5 proc. w porównaniu do grudnia – najwięcej od 5 miesięcy. Analitycy spodziewali się tutaj wzrostu na poziomie 0,3 proc.

Zaskoczeniem był też wzrost inflacji bazowej (tj. z wyłączeniem cen żywności i energii) – ta powiększyła się w styczniu o 0,3 proc., najbardziej od stycznia 2017 roku. Tutaj spodziewano się wzrostu o 0,2 proc.

Podrożało wiele podstawowych lub ważnych towarów i usług. Amerykanie muszą więcej płacić między innymi za paliwo, żywność, opiekę medyczną i nawet ubezpieczenie samochodu – to ostatnie podrożało średnio aż o 1,3 proc., najwięcej od 2001 roku.

W ujęciu rocznym – a więc w porównaniu do danych sprzed roku – ceny konsumenckie w USA powiększyły się o 2,1 proc.

Wyższa inflacja w USA spowodowała, że realnie pensje Amerykanów w styczniu były mniejsze o 0,2 proc. niż w grudniu. To być może miało też swój udział w tym, że – jak podano również w środę – sprzedaż detaliczna w USA zmniejszyła się w styczniu o 0,3 proc. – najwięcej od niemal roku.

Gdybym nie wiedział, że arogancja władzy jest jak miłosierdzie boskie – bezgraniczna, to pomyślałbym, że to biuropatyczna głupota. Myślę jednak, że jest to połączenie arogancji z głupotą i wykorzystywanie władczej roli władzy państwowej. Dzisiejsi prawicowi komuniści traktują obywateli pańszczyźnianych jak ich hmn.. ideowi poprzednicy –
komunistyczni komuniści, tj. ruki pa szwam i małczat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s